Çanak Okey Plus

Canak Okey Plus Hakkında

Çanak Okey Plus Oyunu​

Çanak okey plus oyunu, normal okey oyunu ile oldukça benzeyen, sadece küçük farkları olan bir okey oyunu türüdür.
Çanak okey plus oyunu, 4 kişi ile oynanmaktadır. Oyun için 106 okey taşı, 4 adet ıstaka.Bu oyunda standart okey oyunundan farklı olarak, çanak sistemi vardır.

Çanak Okey Plus Sistemi?​

Oyunda bir ele başlamadan önce, oyunculardan biri dağıtıcı olur taşları dağıtır ve oyun başlar.
Oyunun ilk eli herkesten eşit bir şekilde çanak için cip kesilir ve sonraki eller tek dağıtıcıdan kesilir çanak kırılana kadar bu şekilde devam eder.
Çanak için kesilen cip miktarı oynanan oyunun miktarının yarısı oyuncudan kesilir.
Örnek=(10m bir oyunda ilk el herkesden 5m çanak için extradan kesilir diğer eller ise dağıtıcı olan oyuncudan 5m kesilir)
Oyunda Okey ile biten yada Çifte biten oyuncu olduğunda çanağı kırmış olur ve çanakta biriken cipler o oyuncuya gider.

Çanak Okey Plus Üyelik ?​

Oyunda 3 Çeşit hesap tarzı bulunmaktadır.Bu hesaplar Plus-Elite-Gold olmak üzere 3e bölünür
Sistem üzeri alınan cip puanlarla hesabınızı Elite yada Gold yapabilirsiniz.
Bunların oyunda bi farklılığı şans olarak bulunmaz.Sadece görünüm olarak gösteriş oluyor.

Çanak Okey Plus Nasıl Oynanır?​

Çanak okey plus dört kişiyle oynanır. Oyunculara 14’er tane taş dağıtılır. Oyuna önce kendisine 15 taş verilen oyuncu başlar.
Çanak okey plasda amaç farklı renkteki aynı sayıları toplamak ya da aynı renkli taşlarla sıralı gitmektir. Örneğin: Kırmızı 7-8-9-10.
Taşlar sistem tarafından dağıtılır ve ortaya bir tane taş açılır taşta çıkan rakamın bir üst rakamı okey olur.Örnek(kırmızı 1 çıkarsa o elin okeyi kırmızı 2 olur)
Oyunda 2 tane sahte okey taşı olur o taşlar ise okey olarak kullandığımız taşları yerini alır örnektekine bakarsak sahte okey kırmızı 2 yerine kullanılır.

Çanak Okey Plus Nasıl Açılır?​

Çanak okey plusda oyunu bitirmenin birçok yolu vardır. Oyuncular genellikle iki tane 4lü per, iki tane de 3’lü per yaparak bitmeye çalışır.

Örneğin resimdeki gibi.Bunun dışında çanağı kırmak için oyuncular yere son taş olarak okey atabilir ya da çifte gidebilir.

Çanak Okey Plus Çift Nasıl Bitilir?​

Çanak okey plusda aynı renkte sayıları toplayarak çift bitilebilir. Her oyuncuya toplam 14 taş dağıtıldığı için 7 taşın aynısını toplaması gerekir. Oyuncunun elinde okey varsa, bir taşın yerine kullanılabilir. Yine aynı şekilde iki sahte okeyi yan yana getirerek de per tamamlanabilir.
Çanak okeyde çift bitebilmek için yere atılan tüm taşları takip etmek gerekiyor. Yere atılan taşın eşi beklenmemeli ve başka taşlarla çifte gidilmelidir. Bu oyunda çift biten oyuncu çanağı kırmış olur biriken cipler ona verilir.

#canak-okey.jpeg
#canakokeypluss.png
#okyplus.jpg
  • Published
    Dec 27, 2023
  • Page views
    156
Top
AdBlock Tespit Edildi !

Elbette reklamlar çok can sıkıcı olabiliyor !

Reklam engelleme yazılımı, reklamları engelleme konusunda harika bir iş çıkarır, ancak aynı zamanda web sitemizin faydalı özelliklerini de engeller. En iyi site deneyimi için lütfen AdBlocker'ınızı devre dışı bırakın.

Adblock sistemi kapattım.    Gezintiye devam et